Kirolak.net

2019/11/09

Ranking - V. DUATLON DE MONTAÑA DE USANSOLO

Information about the race
Date and time:
2019/11/09 (15:00)
Race type:
DUATHLON (MOUNTAINE)
Distance:
5,68km + 14,06km + 1,34km
Starting location (town):
Galdakao (Bizkaia/Vizcaya)
Finishing location:
Galdakao (Bizkaia/Vizcaya)
See the whole race slip
Organiser
Lokatzetan Kirol Taldea
San Bartolome 5, PB.
20400 - Ibarra
(Gipuzkoa/Guipúzcoa)
Tel.: 655729665
lokatzetanke@gmail.com

Ranking (ABSOLUTA)

Total: 28
Total: 28
Ranking
Pos.
gen.
Pos.
cat.
Time
Name Last names Origin Category Runner number Actions
1 1
Time:
01:17:45
Name:
ENEKO
Last names:
GURRUTXAGA UGARTE
Runner number:
1
01:17:45 ENEKO GURRUTXAGA UGARTE Villabona Elite M 1
2 1
Time:
01:25:12
Name:
IÑAKI
Last names:
ISASI FLORES
Runner number:
2
01:25:12 IÑAKI ISASI FLORES Ayala/Aiara Master 40 M 2
3 2
Time:
01:25:57
Name:
JON
Last names:
APERRIBAI URIBETXEBARRIA
Runner number:
3
01:25:57 JON APERRIBAI URIBETXEBARRIA Villabona Master 40 M 3
4 2
Time:
01:27:05
Name:
IÑIGO
Last names:
ASEGINOLAZA GARMENDIA
Runner number:
26
01:27:05 IÑIGO ASEGINOLAZA GARMENDIA Zeanuri Elite M 26
5 1
Time:
01:28:37
Name:
IÑAKI
Last names:
GOENAGA ARISTI
Runner number:
6
01:28:37 IÑAKI GOENAGA ARISTI Soraluze/Placencia de las Armas Sub 25 M 6
6 3
Time:
01:28:47
Name:
IBON
Last names:
RUIZ DE ALDA MARTINEZ
Runner number:
9
01:28:47 IBON RUIZ DE ALDA MARTINEZ Vitoria-Gasteiz Elite M 9
7 4
Time:
01:28:50
Name:
LIHER
Last names:
ETXEBERRIA ARTOLA
Runner number:
5
01:28:50 LIHER ETXEBERRIA ARTOLA Aduna Elite M 5
8 5
Time:
01:28:50
Name:
JOKIN
Last names:
EGURBIDE ARRIOLA
Runner number:
4
01:28:50 JOKIN EGURBIDE ARRIOLA Getaria Elite M 4
9 3
Time:
01:29:28
Name:
XIKER
Last names:
MUJIKA BERASALUZE
Runner number:
10
01:29:28 XIKER MUJIKA BERASALUZE Beasain Master 40 M 10
10 6
Time:
01:29:56
Name:
IBAI
Last names:
IRIARTE GOÑI
Runner number:
24
01:29:56 IBAI IRIARTE GOÑI Pamplona/Iruña Elite M 24
11 7
Time:
01:31:09
Name:
IKER
Last names:
VILLA MANDALUNIZ
Runner number:
27
01:31:09 IKER VILLA MANDALUNIZ Larrabetzu Elite M 27
12 2
Time:
01:32:03
Name:
MIKEL
Last names:
RODRIGUEZ ARRAZOLA
Runner number:
7
01:32:03 MIKEL RODRIGUEZ ARRAZOLA Vitoria-Gasteiz Sub 25 M 7
13 8
Time:
01:32:53
Name:
HUGO
Last names:
MATIAS TEIXEIRA
Runner number:
15
01:32:53 HUGO MATIAS TEIXEIRA Vitoria-Gasteiz Elite M 15
14 9
Time:
01:37:30
Name:
ALES
Last names:
LARRAZABAL ARRILLAGA
Runner number:
30
01:37:30 ALES LARRAZABAL ARRILLAGA Bakio Elite M 30
15 4
Time:
01:40:17
Name:
IMANOL
Last names:
OTERMIN MUNAIN
Runner number:
33
01:40:17 IMANOL OTERMIN MUNAIN Aduna Master 40 M 33
16 10
Time:
01:40:36
Name:
JOSEBA
Last names:
MIGUEL LECUMBERRI
Runner number:
21
01:40:36 JOSEBA MIGUEL LECUMBERRI Bilbao Elite M 21
17 11
Time:
01:41:13
Name:
BEÑAT
Last names:
AURREKOETXEA
Runner number:
29
01:41:13 BEÑAT AURREKOETXEA Galdakao Elite M 29
18 5
Time:
01:42:32
Name:
JUAN
Last names:
ZUBIA GOIKOETXEA
Runner number:
14
01:42:32 JUAN ZUBIA GOIKOETXEA Ibarra Master 40 M 14
19 6
Time:
01:43:18
Name:
JORGE
Last names:
MARTINEZ ACOSTA
Runner number:
19
01:43:18 JORGE MARTINEZ ACOSTA Basauri Master 40 M 19
20 7
Time:
01:45:00
Name:
CARLOS
Last names:
GARCIA
Runner number:
22
01:45:00 CARLOS GARCIA Basauri Master 40 M 22
Total: 28
Total: 28

Download ranking